Skip to content
Ana Sayfa Hamam böceği ilaçlama
Hamam böceği ilaçlama
Hamamböceği İlaçlama PDF Yazdır e-Posta
Haşere ve Kemirgen Kontrolü - Haşere Kontrolü

Neden Hamamböcekleri İle Mücadele Ediyoruz?

Hamamböcekleri ile mücadelenin birinci sebebi, bu böceklerin, aralarında besin zehirlemesi, ishal, gastro-enterit, zatürre, tifo, paradifo, cüzzam, bronşit, romatizma, deri enfeksiyonları, kellik, çocuk felci gibi hastalıklarında bulunduğu 47 farklı hastalık etmenini taşımalarıdır. Ayrıca, bu hayvanların gelişimi sırasında döktükleri derinin toza karışması, özellikle astımlı kişilerde alerjik reaksiyon oluşturur.

                              

Amerikan HamamBöceği:

4-4.5 boyunda, kırmızımsı, kahverengi, kazan daireleri gibi nemli ve sıcak yerlerde yaşamayı seven bir türdür.

Şark Hamamböceği:

Karafatma olarakda adlandırılır. 2,5 cm boyunda, koyu kahverengi-siyah tonlarında olabilen, erkekleri kanatlı, dişileri kanatsız olanbu hamamböceği, bodrum katları, kanalizasyon sistemleri gibi nemli ve serin yerlerde yaşamayı sever.

Alman Hamamböceği:

Çok fazla üredikleri ve gelişimlerini uygun sıcaklık nem ve yiyecek mevcudiyetinde 45 gün gibi kısa bir sürede tamamladıklarından binalarda en yaygın olarak bulunan hamamböceği türüdür. 1,5 cm boyunda, sarımsı kahverengidir. Sıcak ve nemli yerlerde özellikle yarık ve çatlaklarda yaşamayı sever. Işığı sevmediği için gece gib ışık olmayan zamanlarda yiyecek ve su aramak için ortalığa çıkar. Erkek 90-140 dişi 140-280 gün yaşar.

 

Hizmetlerimiz hamam böceği, karınca, tahta kurusu, kumaş haşereleri ve ara sıra istila edenler (akrep, örümcek, kırkayak, çıyan, kulağakaçan, yer kınkanatlıları, tespih, top böceği, vs...) gibi yürüyen haşerelerin kontrolünü kapsar. Haşere kontrol uzmanımız olarak GELİŞİM hizmet kapsamı dışında kalan herhangi bir böcek sorununda, öneri ve tavsilerde bulunur.