Açık alan ilaçlamaları uygulama alanları genel olarak; caddelerin spreylenmesi, pazar alanları, çöplük alanlar ve binalarda yapılan ilaçlamalardır. Tüm bu ilaçlamalarda büyük bir sis bulutu haline gelen insektisit tüm alana ulaşır ve haşere popülasyonunda büyük bir düşüş görülür.

Açık alan ilaçlama, genellike U.L.V. (Ultra Low Volume) dediğimiz yöntem ile yapılır. Eski yöntemlere göre çok daha etkili bir yöntem olan U.L.V. yöntemi ile ilaçlama, çok fazla miktarda fakat düşük hacimli insektisit damlacıklarının havaya yayılmasını sağlayan bir çeşit sisleme yöntemidir. Bununla birlikte açık alanda görülen tüm böcek ve kemirgen türleri için sıvı ilaçlama, jel ilaçlama veya fare istasyonu yöntemleri de kullanılabilmektedir. Özellikle hem kokulu hem de kokusuz olarak yapılabilen sıvı böcek ilaçlama; pire, hamam böceği, akrep vb. türler üzerinde daha etkili bir yöntemdir. Uçan kanatlılar veya kın kanatlıların bazı türleri içinse ULV ilaçlama, en etkili yöntemdir.

Bizi 7/24 arayabilir, açık alan ilaçlama konusunda bilgi ve destek alabilirsiniz. İstanbul’un tüm ilçelerine 7/24 servisimiz bulunmaktadır.