Pire İlaçlama

Pire Ilaclama 1, İstanbul Böcek İlaçlama / İstanbul Dezenfeksiyon Firması
Pire İlaçlama

Kimse evinde pire olsun istemez, ancak köpek ya da kedi pireleri yaşam alanlarımıza taşındıktan sonra onlardan kurtulmak zor olabilir. Evde beslediğiniz hayvanınız pireyi açık havada veya pireli diğer hayvanlardan bulaştırabilir.Pire ilaçlama uygulamasını bireysel olarak  veya bir haşere kontrol şirketi ile çalışmaya karar verip vermediğinize bakılmaksızın, ev, evcil hayvan (lar) ve bahçe(eğer varsa) aynı anda ilaçlama uygulaması yapılması önemlidir.

Bir haşere kontrol firmasından ilaçlama servis hizmeti almayı  seçtiyseniz, ilaçlamadan önce hazırlanmak için atmanız gereken adımlar vardır.

Pire ilaçlama uygulamasından önce, haşere kontrol şirketleri  genellikle, hazırlık faaliyetlerinin “hazırlık” özel bir listesini size ulaşmadan önce tamamlamanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte, aşağıda haşere kontrol uzmanları  tarafından yapılan en yaygın talep veya tavsiyeler listelemektedir; ayrıca reçetesiz herhangi bir zararlı böcek kontrol ürününü kendiniz kullanmadan önce de takip edilmelidir. (Herhangi bir pestisit kullanırken satın almadan ve kullanmadan önce tüm etiket talimatlarını okuyun ve bunları takip edin ve emniyetli şekilde kullanın.)

Bir hazırlık eksikliği, tedaviyi güvensiz kılabilir veya tüm ev veya binanın yeniden pire istilası yaşamasına neden olabilir; pek çok  haşere kontrol uzmanı, şartnameye hazır olmayan bölgeleri tedavi etmeyecektir.

Pire ilaçlama Öncesi Yapılması Gerekenler

1.İlaçlama sırasında ve böcek ilacı iyice kuruyana kadar evinizi veya dairenizi terk etmeye hazırlıklı olun. Bu, hava sıcaklığına göre yaklaşık 1ila 2 saat veya haşere kontrol operatörünüzün önerdiği zamana denk gelir.                                                                

2.Tüm evde beslenen hayvan yataklarını sıcak suda yıkayın veya yok edin.

3.Tüm halıların ve paspasların ahşap ve fayans zeminlerini duvarlar ve dolaplar dahil olmak üzere elektrikli süpürgeyle süpürün.       

4.Mobilyaları temizleyin veya vakumlayın, özellikle minderlerin  arasınıda bu uygulamayı yapın.

5.Elektrikli süpürge torbasını evinizin dışındaki bir çöp kutusuna atın ve sıkıca kapatın. Kullanılabilir bir torbayla bir vakum kullanırsanız içeriğini evinizin dışındaki bir kaba boşaltın, sıkıca kapatın ve atın. Yeniden kullanılabilir çantayı sıcak suyla yıkayın.

6.Tüm hayvanları çıkarın ve  bir veteriner tarafından pire için onları tedavi ettirin. Hayvanınızı kendiniz tedavi etmeyi planlıyorsanız , ilaç üzerindeki tüm etiket yönergelerine uyulması ve yalnızca ürünün kullanılacağı hayvan türleri için belirtilen ürünleri kullanmanız önemlidir. Bununla birlikte, evcil hayvanların ev ile aynı zamanda muamele edilmesi, dolayısıyla diğerlerinden sonra ne yapacağının kesin olması önemlidir.

7.Balık akvaryumlarını ıslak havlu ile örtün ve eve yeniden yerleşene kadar pompaları kapatın.

8.Yerdeki tüm oyuncakları ve eşyaları toplayın. Bu, dolapların içinde ve yatakların altındaki zeminden eşya toplamayı içerir.

9.Yatak çarşaflarını soyun ve sıcak suda yıkayın.

10.Servis yapılmadan önce tüm kafesli hayvanları (kuşlar, sürüngenler, hamsterlar) çıkarın.

11.Hizmet sunulmadan önce açık yiyecek ürünlerini, bulaşıkları veya eşyaları saklayın ve muhafaza edin.

12.Bahçede de ilaçlama yapılması gerekiyorsa, evde uygulanacak adımların aynısı takip edilmelidir – diğer bir deyişle, evcil hayvan yatak takımlarını sıcak suyla yıkamak veya yok etmek, çim ve alanlardan tüm oyuncak ve eşyaları almak.

Sonuç olarak

Pireler, evcil hayvanlarınız ve yaşam alanlarınız için ciddi bir sorun olabilir. Biocon İlaçlama firması, pire ilaçlama konusundaki uzmanlığıyla size yardımcı olabilir. Etkili ve çevre dostu çözümlerimiz sayesinde, pirelerle başa çıkmak artık daha kolay ve güvenilir.