Pastane ilaçlama yaptırmadan önce ilaçlama yapılacak alanın keşif personeli tarafından kontrol edilerek incelenmesi yapılır. Maddi ve zaman kayıplarının önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir. Tarım Bakanlığının 30 Mart 2005 tarihli resmi Gazetede yayınlanan kanun gereğince Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin kontrolü ve denetimi piyasa gözetimi, gereğince işletmelerin ruhsatlı ilaçlama kontrol ve ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir. Biz ilaçlama firması olarak sağlık bakanlığından onaylı ilaçlarımız la profesyonel olarak hizmet vermekteyiz.

Fırın ve pastane tarzı işletmeler haşerelerin en fazla görüldüğü alanlar arasında yer almaktadır. Gıda üretimi yapılan işletmelerde hijyenik bir ortam sağlanması insan sağlığı açısından düzenli olarak pastane ilaçlama yaptırması şarttır.

Pastane İlaçlama yapmadan önce alanın iyi bir şekilde teftiş edilmesi ve rapor çıkarılması gerekmektedir. Uygulamanın bu rapor doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Amatörce ve yanlış yapılan ilaçlama uygulamaları neticesinde zararlılardan kurtulmak isterken çok daha büyük risklerle ve zararları ile karşılaşmak olasılığı oldukça yüksektir. Kimyasalları uygulayan personel bu sorumluluğun bilincinde olmalıdır. Bu yüzden Pastane İlaçlama yaptırırken mutlaka profesyonel ilaçlama firmamızdan yardım alınız.