Fare İlaçlama

Fareler elastik vücut yapılarına sahip kemirgenlerdir. Bu nedenden dolayı en dar borulardan ya da en ufak alanlardan bile kolaylıkla geçerek istedikleri her yere ulaşabilmektedirler. İnsanların yaşam alanlarında da sıkça rastlanan fareden kurtulmak hiç de kolay değildir. Zararlarına engel olunması için fare ilaçlama uygulatılmalıdır. Evde fare görüldüğü durumlarda hatta fare belirtileriyle karşılaşıldığı anlarda vakit kaybetmeden hemen fare ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Alınacak bilgiler ve gerekli yardımlar sonrasında fare sorunu yaşadığınız her türlü alanda Fare İlaçlama ile sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Farelerin Özellikleri

Fare Ilaclama 1, İstanbul Böcek İlaçlama / İstanbul Dezenfeksiyon Firması

1-Fareler basit yöntemlerle yok edilebilecek bir canlı türü olmadığı için problemin çözümü için profesyonel fare ilaçlama firmalarına ilaçlama yaptırmak sizlere olumlu sonuçlar verecektir.

2-Büyüklükleri 3 cm ile 45 cm arasında değişebilir. Fareler yaşadıkları alana göre farklı özelliklere ve beslenme şekillerine haiz olmalarının yanı sıra, verdikleri zarar da bu kemirgenlerin türüne göre değişmektedir.

3-Hızlı bir şekilde üreyen kemirgenler, yavruları ile birlikte yaşadığından, kapalı alanlarda görülen farenin yok edilmesi alandaki tüm kemirgenlerin yok edildiği anlamına gelmez. Fare ile etkili bir şekilde mücadele edebilmek için fare ilaçlama yaptırmak gereklidir.

4-İyi bir kemirici olan fareler, yalnızca yiyecek maddelerine değil, eşyalara da ciddi zararlar verebilir. Sert maddeleri dahi kolaylıkla kemirebilen fareler, dişlerini sürekli olarak yenilediğinden, kemirici özelliğini hiçbir zaman kaybetmez.

5-Fareden kurtulmak için kullanılan basit yöntemler, bu canlıların farklı alanlara yuva yapmasına veya gizlenmesine neden olabilir. Kıkırdaklı bir yapıya sahip olan fare, en küçük alanlara dahi girip, burada sıkışabilir. Bu durum da, farenin burada ölmesine ve kötü kokular ile bakterilerin yayılmasına neden olabilir.

6-Kanalizasyon, rögar, lağım kenarı gibi alanlarda yaşayan kemirgenler milyonlarca bakteri ve mikrop taşır. Kapalı alanlardaki kemirgen sorunu fare ilaçlama yapılmaksızın çözülse dahi bu canlıların bıraktığı zararlı mikroorganizmalar yaşamaya devam edecektir.

7-Çatı faresi, pamuk faresi, ev faresi gibi türleri bulunan kemirgenlerden bazıları, yalnızca açık alanlarda yaşadığı gibi, kemirgenler çoğunlukla yiyecek bulmak için kapalı alanlara girmektedir. Ancak açıkta yiyecek bırakmamak, farelerin ev, ofis, fabrika gibi alanlara girişini engellemez. Bu canlıların yaşam alanlarından uzak durmasını sağlamak için fare ilaçlama yaptırılmalıdır.

Evde Fare Sorunu

Evde yalnızsınız ve bir fare ile karşılaştınız. Bireysel olarak fare ile mücadele imkansız olduğu için asla tek başınıza müdahale etmemelisiniz. İnsanlar fare kapanı, fare zehri gibi yollarla fareden kurtulmak için boşa zaman harcayıp dururlar. Fareler çok hızlı bir üreme yapısına sahiptir ve doğurma özelliğine sahiptir. Çok sayıda yavru doğurmaları sebebiyle genellikle kalabalık olarak yaşamaktadırlar. Fare ile bireysel mücadelede onları tek tek yok etmek sonuç vermeyecektir. Bir fareyi yok etmek hepsinden kurtulmuş olacağınız anlamına gelmez. Yavruları da kısa sürede büyüdüğü için onlarla da uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bu sebeple zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır.Çünkü farelere kesin ve tek çözüm budur. Fareler sezgileri kuvvetli kemirgenlerdir. Tehlike anlarını kolaylıkla fark edip ortadan bir anda kaybolabilirler. Bu nedenle kişiler kendi çabaları doğrultusunda uygulayacakları yöntemlerle sadece zaman kaybı yaşarlar. Ayrıca fare ilaçlama, bireysel olarak kesinlikle yapılmamalıdır. Bu durum hem maddi zararlara, hem de sağlık sorunlarına neden olabilir. İlaçlama servislerinin kullanacağı ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri sizleri kemirgenlerden kurtarabilecek tek seçenektir.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Sıvı ilaçlama ya da istasyon yöntemi ile farelerden kurtulmak çok kolaydır. Bu yöntemler fare ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen ilaçlama konusunda eğitimli ve tecrübeli kişiler tarafından uygulanan yöntemlerdir. İstasyon, fabrika, bahçe, tarla, bodrum gibi büyük mekanlarda ya da farelerin çok fazla olduğu mekanlarda uygulanan içerisinde mum bloklar bulunan bir aparttır. Fare bu ilacı yedikten sonra su içtikleri durumlarda zehirlenerek ölür. Olay kutunun içerisinde gerçekleşmediği ve fare kapanında olduğu gibi vahşi ölümlere sebep olarak koku bırakmadığı için sağlıklı ve son derece tercih edilen bir yöntemdir. Ev, iş yeri gibi alanlarda da uygulanan istasyon, çocukların ulaşamayacakları yerlere bırakılmalıdır.

Fareden kurtulmak amacıyla uygulanan bir diğer ilaçlama yöntemi ise, sıvı ilaçlamalardır. Fare ilaçlama yapılan alana göre farklı yöntemler ile uygulanan bu teknikler, kemirgenlere karşı en etkili çözümlerden biridir. Ancak fare ile mücadele için yapılan uygulamalarda kullanılacak sıvı ilaçların kokulu olması şarttır. İlaçlama öncesinde gıdaların ağızları kapatılarak saklanmalıdır. Bu hassas davranılması gereken bir konudur. Çünkü ilaçla temas durumunda solunum yolları rahatsızlıkları görülebilir. Sıvı ilaçlama yönteminde fareler bu ilacın kokusunu alır ve saklandığı yerlerden çıkarak kokudan kaçmaya çalışırlar. Bu sırada etrafta görülen fareler hızlıca yok edilir. Daha çok kapalı alanlar için uygulanan bu ilaçlama yöntemi ile de farelerden kurtulmak mümkündür.

Fareler Nasıl Beslenir?

Fareler, her türlü insan ve hayvan gıdalarıyla beslenebildikleri gibi, ufak börtü böcek ve bazı türlerine bağlı olarak suda yaşayan canlılarla dahi beslenebilmektedirler. Yine fare türüne göre bitkiler, meyve, sebzeler, ekin kökleri, yeşillikler ile beslenenleri de bulunmaktadır. Fareler her türü insan sağlığı için tehlike demektir. Sağlığın yanı sıra maddi kayıplar da yaşanabileceği için bu canlılara karşı mutlaka önlem alınmalıdır. Her alanda lağım sularında, çöplüklerde de görülen fareler bu tür yerlerden gelerek evlere girdiklerinden insanlara temasları durumunda ya da etrafa bıraktıkları salya ve pislikleri yoluyla birçok hastalığa neden olabilirler. Bunun yanı sıra kemirgen olmaları sebebiyle etraftaki eşyalara verdikleri zararlarla maddi kayıplara da sebep olurlar. Farelerin dişleri kemirme işinden sonra daha fazla güçlenen bir yapıdadır. Çünkü dişler kendini törpüler ve yenilenir.Bazı fareler kemirdikleri kabloların çıkardıkları yangınlar sonucunda daha da büyük maddi kayıplara neden olmuştur. Psikolojik olarak da insanları etkileyen farelerden kurtulmak alınacak bireysel yöntemlerle mümkün olmamaktadır. Fare ilaçlama şirketleri sizler için alanlarınıza bağlı olarak uygulayacakları yöntemlerle sizlere en doğru hizmeti vereceklerdir.

Farelerin Zararları

Fareler bazen gözle görülmeseler bile bazı belirtiler sonucunda anlaşılabilirler. Yiyecek arayışında olan fareler özellikle akşamları aktif halde mutfaklarda bulunurlar. Çıkardıkları tıkırtılar sonucunda fark edilen fare, yiyecek üzerlerine bıraktığı pislikler sonucunda da varlığını ele verir. Böyle durumlarda zaman kaybı büyük zarar demektir. Kişiler ilaçlama konusunda nasıl yapılacağı ya da ne gibi önlemler almaları gerektikleri hakkında bilinçsiz olduklarından çoğu zaman tedirginlik yaşarlar. Ancak günümüzde çok kolay yollarla fare ilaçlama uygulamaları yapılabilmektedir. İstasyon ve sıvı ilaçlamalar bu kemirgenler için tercih edilenlerdendir. Ayrıca fareler, çok aç kaldıklarında da kişiler uyurken, kişilerin ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi yerlerini ısırabilirler. Bu ısırmayı tükürüklerinden salgıladıkları narkoz etkisiyle daha kolay hale getirirler. Kişiler ısırılma anlarını hissetmez. Bu belirtilerle karşılaşıldığı anda sağlık kuruluşlarından yardım alınmalı, arkasından vakit kaybetmeden ilaçlama uygulatılmalıdır.


Fare İlaçlama Fiyatları

Biocon ilaçlama firmamımzı fare ilaçlama sırasında kullandığı tüm cihazlar birinci kalite cihazlardır. İşelm sırasında Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullandığımız için merdiven altı diye tabir ettiğimiz size çok ucuza ilaçlama yapan firmaların aksine her bütçeye ve kullandığımız ilacın kalitesine göre ilaçlama fiyatlarımız bulunmaktadır. İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde tüm ilçelere aynı fiyata hizmet vermekteyiz. İlaçlama ücretleri sadece haşere türüne ve alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.

Fare İlaçlama İle İlgili Sorular

 Fare ne ile beslenir?

Fare türleri insanların yediği ve yemediği her türlü şeyle beslenebilen canlılardır. Bu sebeple yaşam alanlarımızda görebileceği her türden maddeyle beslenebileceklerdir. Fakat yapılan araştırmalar sonucunda farelerin daha çok karbonhidrat ağırlıklı besin maddelerini tükettiği tespit edilmiştir. Bu sebeple çikolatalar, şekerlemeler, farelerin sıklıkla ulaşmak isteyeceği besin maddeleri olacaktır. Bunlar dışında ortamda gördüğü herhangi bir böcek türünü de yiyebilen fareler, izocam gibi kimyasal maddeleri tüketmeleriyle de bilinmektedir. Fareler türleri bakımından da çeşitli özellikler taşımaktadır. Lağım fareleri, çok aç kaldıkları durumlarda diğer canlı türlerine de zarar vermeye başlamakta ve bu durum insanlar açısından da tehlike arz etmektedir. Salgıladıkları salgılar aracılığıyla narkoz etkisi yaratmakta olan fareler, insanları uyku esnasında rahatlıkla kemirebilmektedir. Bu nedenle insan sağlığı açısından büyük risk oluşturmaktadır. Oluşturdukları olumsuz sonuçlar sebebiyle fare probleminin yaşandığı mekanların kısa bir süre içerisinde imha edilmesi gerekmektedir. Bunun için de profesyonel fare ilaçlama servislerinden yardım istenilmelidir.

Biocon İlaçlama şirketlerimiz, yaşanılan her türlü fare problemini uyguladığı etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede ortadan kaldırmayı başarmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ve tecrübeli ilaçlama ekipleri ile fare problemlerine karşı mücadele vermekte, kısa sürelerde kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır. Sizler de profesyonel ilaçlama hizmetlerimizle fare problemlerinizden kısa süre içerisinde kurtulmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Fare ilaçlamasını kimler yapmalı?

Fare problemleri, genel olarak evlerimizde ve iş yerlerimizde hemen hemen hepimizin yaşamış olduğu problemlerden biridir. Bu nedenle fare problemleriyle mücadele için çeşitli ilaçlama yöntemi geliştirilmiştir. Fare problemlerini genellikle kişisel yöntemlerimizle ortadan kaldırmak istemekteyiz. Bunun için tasarlanmış olan fare ilaçları, her ne kadar ihtiyacımızı karşılıyor olsa da, ilaçların kuvvetli bileşenleri, insan sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple bu ilaçların kullanımında mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerekmekte hatta profesyonel fare ilaçlama ekiplerinden destek alınmalıdır.

Fare ilaçlama firmaları geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ve profesyonel ilaçlama ekipleri ile kısa sürelerde kalıcı sonuçlara ulaşmakta ve fare problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Fare problemlerinin kısa sürelerde çok daha sağlıklı şekillerde ortadan kaldırılması için muhakkak fare ilaçlama ekiplerinden yardım alınmalıdır. Farelerin doğurma sürelerini, yerleşebilecekleri alanları, türlerini vs. tespit edebilen fare ilaçlama ekipleri, uyguladıkları etkili ilaçlama ekipleriyle, fareleri çok daha hızlı bir şekilde imha etmektedir. Fare ilaçlama işlemleri genellikle sıvı ilaçlama yöntemleriyle ya da fare imhaları için özel olarak tasarlanış olan ilaçlar ve istasyonlarla gerçekleşmektedir. Bu sistemlerin nasıl uygulanacağı konusunda en yetkili kişiler fare ilaçlama ekipleridir. Bu sebeple evlerimizde ya da iş yerlerimizde meydana gelen fare problemlerini profesyonel fare ilaçlama ekipleri, kendi girişimlerimizle gerçekleştireceğimiz ilaçlamalardan çok daha etkili bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Biocon Fare İlaçlama firmamız, her türlü teknik ekip ve cihazla, fare problemlerini kısa sürelerde ortadan kaldırmaktadır. Profesyonel ilaçlama ekibimiz, özel olarak geliştirilmiş olan ilaçlama cihazları ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçlarla birlikte fare problemlerinizi kısa sürede ortadan kaldırmakta ve sizlere daha steril ortamlar sunmaktadır. Sizler de etkili ilaçlama yöntemlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan 7/24 ulaşım sağlayabilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz. 

Fare nasıl bir hayvandır?

Fareler, doğurarak ve çok sayıda üremekte olan, bakteri oranı yüksek olan alanlarda yaşamını sürdüren, diğer canlı türlerine sağlık açısından zarar veren tehlikeli hayvanlardır. Beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri her alanda yaşamlarını sürdürebilmekte olan fareler, çoğunlukla insanların yaşam alanlarını tercih etmekte ve alanlara yerleşmektedir. Elastiki yapıları nedeniyle her türlü dar alana, her mekana rahatlıkla girip çıkabilme özellikleri bulunmaktadır. Hızlı bir şekilde çok sayıda üreyebildikleri için çok çabuk çoğalabilmekte ve bulundukları mekanı istila edebilmektedirler. Farelerin çeşitli tür ve özellikleri bulunmaktadır. Bu tür ve özelliklere göre çeşitli mekanlarda yaşamlarını sürdürmektedirler.

 Fare en çok nerelerde bulunur

Fareler, soğuk iklimlerden sıcak iklimlere kadar her türlü ortamda yaşamlarını sürdürebilmektedir. Donmuş topraklar ve besin kaynaklarının azlığı nedeniyle yaşam sürdüremediği tek bölge Antarktika bölgesidir. Tropikal bölgelerde, tarım alanlarında, insanların yaşam sürdükleri bölgelerde, besin ve barınma ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri her türlü alanda yaşamlarını sürdürebilmektedir. Bakteri ve mikrop barındıran alanları yaşam alanı olarak tercih etmekte olan farelerin çeşitli türleri bulunmaktadır. Özellikle lağım fareleri, lağımlarda, depolarda, kanalizasyon borularında, ormanlık alanlarda yaşamlarını sürdürmektedir. Bu alanlardan topladıkları bakteri ve mikropları daha sonra bizlerin yaşam alanlarına yerleşerek dağıtmaktadır. Bu gibi olaylar neticesinde de çeşitli tehlikeli hastalığın zemini oluşmaktadır.

Çöl fareleri ve kör fare olarak adlandırılan fare türleri de sıcak iklimlerde yaşamlarını sürdüren türlerdir. Özellikle çöl fareleri su içmeden hayatlarını sürdürebilmektedir. Çatı faresi olarak adlandırılan türleri de insanların yaşam alanlarına daha yakın bölgelerde yaşamlarını sürdürmektedir. Veba hastalığının zeminini oluşturan ve bu hastalığın yayılmasına sebep olan fare türü çatı faresidir. Veba gibi birçok tehlikeli hastalığın oluşmasına zemin hazırlayan farelerin, profesyonel fare ilaçlama ekiplerinin müdahaleleriyle kısa sürede ortamdan uzaklaştırılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde oluşabilecek tehlikeli sonuçların önüne geçilecektir. Yaşam alanlarımıza dahil olan ve bizlere zarar verme olasılığı yüksek olan farelerin, kalıcı bir şekilde imha edilebilmesi için çeşitli fare ilaçlama yöntemi geliştirilmiştir. 

Farenin bulaştırdığı hastalıklar nelerdir

Fareler aracılığıyla insanlara bulaşmakta olan çeşitli tehlikeli hastalık mevcuttur. Bunlardan en bilineni, Ortaçağ Avrupa’sını da etkisi altına alan ve birçok insanın ölümüne sebep olan veba hastalığıdır. Hıyarcıklı veba olarak da bilinen bu hastalık insanlara, çatı faresi olarak bilinen fare türlerinden bulaşabilmektedir. Farelerin taşımış olduğu pirelerin insanlara geçmesi ile meydana gelen bu hastalık, gerekli önlemler alınmaz ise ölümle sonuçlanabilmektedir. Belirti olarak deride dökülmeler, kan tükürme ve burun kanamaları görülebilmektedir. Yüksek ateş de yine belirtiler arasında yer almaktadır. Veba hastalığı, farelerden insanlara bulaşan ölümcül hastalıklardan biridir. Hantavirüs, farelerden insanlara bulaşan ve insanlar üzerinde tehlike oluşturan hastalıklardan biridir. Farelerin üzerinde bulunan bir virüsten kaynaklanmakta ve fare pisliklerinin koklanması aracılığıyla insanlara bulaşmaktadır. Bu hastalığın belirtileri, baş dönmesi, mide bulantısı ve kaslarda meydana gelen ağrı olarak sıralanabilir. Hantavirüs hastalığı ölümle sonuçlanması düşük ihtimalli olan bir hastalık türüdür.

Fareler aracılığıyla bulaşmakta olan bir diğer hastalık türü de Leptospiroz olarak adlandırılan ve genellikle fare atıklarının sulara ve topraklara bulaşması yoluyla insanlara geçmekte olan virüslerden kaynaklanan bir hastalık türüdür. Akciğerlerde kanamaya sebep olan bu hastalık, ölümle sonuçlanabilecek tehlikeli hastalıklardan biridir. Böbrek yetmezliği problemlerine de neden olabilen Leptospiroz, kas ağrısı, baş ağrısı, menenjit gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Tüm hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis ve erken tedavi oldukça önemlidir. 

Fareden bulaşan hastalıkların önüne nasıl geçilir?

Farelerin sebep olduğu tehlikeli hastalıkların önüne geçebilmek için atılabilecek en önemli adım, profesyonel fare ilaçlama firmalarından istenecek yardımlardır. Bu firmalar sayesinde yaşam alanlarımızda meydana gelen fare problemlerinden kalıcı bir şekilde kurtulmamız mümkündür. Biocon Fare İlaçlama firmamız, profesyonel ekipleri ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçları sayesinde, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmakta ve sizleri fare problemlerinizden kısa süre içerisinde kurtarmakta olan önemli ilaçlama firmalarından biridir. Fare problemlerinizi ortadan kaldırmak ve bu işlemleri profesyonel desteklerle gerçekleştirmek isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Fare ile mücadele nasıl olur?

Fare ilaçlama firmaları, fareyle mücadele için çeşitli ilaçlama yöntemi geliştirmiştir. Bu ilaçlama yöntemleri ile artık çok daha kısa sürelerde kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Fare ilaçlama için genellikle kişisel yöntemlerimizi tercih ediyor olsak da etrafa yaymış oldukları bakterilerin temizlenmesi ve fare ilaçlarından kaynaklanabilecek olumsuz sonuçların önüne geçilebilmesi için fare ilaçlama firmalarından yardım istemek çok daha doğru bir karar olacaktır. Bu sebeple, olası bir fare problemi karşısında en yakın fare ilaçlama servisiyle iletişime geçmek gerekmektedir. Fare ilaçlama yöntemleri, ilaçlama yapılacak mekana göre değişiklik göstermektedir. Geniş alanlarda meydana gelen fare problemlerinin ortadan kaldırılması için genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri uygulamaya alınmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemlerinden biri olan kokusuz ilaçlama yöntemi, fare problemlerinin kısa sürede ortadan kaldırılması için oldukça etkili ilaçlama yöntemlerindendir. Sıvı ilaçlama yöntemleriyle fareler imha edilirken, farelerin etrafa yaydığı kirli havadan kurtulmak da mümkündür.

Fare ilaçlamaları için geliştirilmiş olan bir diğer etkili ilaçlama yöntemi de fare istasyonları ile gerçekleştirilmekte olan yöntemlerdir. Fare istasyonları, fare ilacını muhafaza eden, ilacı dış etkenlerden korumakta olan hem de diğer canlı türlerinin ilaçtan etkilenmesini engelleyen aparatlardır. Bu aparatlar sayesinde geniş alanlarda meydana gelen yoğun fare istilalarının önüne geçmek mümkündür. Aparatlarda bulunan ilacı yiyen fareler, susuzluk ihtiyacı hissederek su arayışına girmekte ve suyu içmeleriyle birlikte zehirlenerek ölmektedir. Fare problemlerinin ortadan kaldırılması için tasarlanmış olan ilaçlama yöntemlerinden biri de zehirli toz ve buğday şeklinde üretilmekte olan fare ilaçlarıdır. Bu ilaçlar, kişisel yöntemlerimizde tercih ettiğimiz kuvvetli ilaçlardır. Kullanırken mümkün olduğunca dikkat edilmeli hatta profesyonel fare ilaçlama ekiplerinden yardım istenmelidir.